kontakt
mapa strony
główna
POL-GUM O firmie
O firmie
Wytwórnia Wyrobów z Latexu „ POL-GUM ”, powstała w 1950 roku. Od początku swojego istnienia jest Spółdzielnią Pracy, produkującą wyroby z lateksu kauczuku naturalnego. W czasie trwania działalności rozszerzany był asortyment produkowanych wyrobów, co odzwierciedlała nazwa firmy: początkowo była to Wytwórnia Sprzętu Meteorologicznego, później Meteorologicznego i Medycznego, ostatnia, do dziś funkcjonująca nazwa to Wytwórnia Wyrobów z Latexu „POL-GUM”, znana na rynku z uwagi na unikalną już w Polsce produkcję nietypowych wyrobów z latexu. Początkowo produkowano wyłącznie sprzęt meteorologiczny – różnego rodzaju balony sondażowe i pułapowe, a także zabawowe, które w Krakowie uświetniły niejedną uroczystość i niejedno święto.
O firmie
W połowie lat 70-tych rozpoczęto w Spółdzielni produkcję rękawic lateksowych medycznych i innych wyrobów takich jak palce gumowe ochronne, rękawice gospodarcze, różne detale lateksowe. Do dnia dzisiejszego Spółdzielnia produkuje wyroby lateksowe w Zakładzie Produkcyjnym w Palczy. Odbiorcą rękawic były jednostki Służby Zdrowia, dlatego też zawsze stosowano do ich produkcji lateks kauczuku naturalnego, spełniający wymagania polskich i europejskich norm dla wyrobów stosowanych w lecznictwie, w kontakcie z organizmem ludzkim oraz ze środkami spożywczymi. Nabyte w ciągu wielu lat doświadczenia pozwoliły nam na wyspecjalizowanie się w produkcji tego typu wyrobów. W roku 1994 Spółdzielnia podjęła działania mające na celu dostosowanie warunków produkcji pozostałych zakładów produkcyjnych do wymagań Unii Europejskiej, dotyczących producentów materiałów medycznych. Wprowadzony został również system zapewnienia jakości. Efektem tych działań była wymagana, powtarzalna jakość produkowanych wyrobów.

O firmie
Zakłady produkcyjne Spółdzielni uzyskały koncesję Ministerstwa Zdrowia na produkcję wyrobów medycznych. Zintensyfikowano produkcję palców gumowych, opracowano i wdrożono technologię nowych wyrobów: opasek gumowych uciskowych, osłonek lateksowych, wężyków lateksowych, płatów lateksowych, baloników lateksowych i innych nietypowych wyrobów produkowanych na indywidualne zamówienia odbiorców. W roku 2000 działalność Spółdzielni rozszerzono o handel hurtowy materiałami medycznymi, w tym rękawicami, różnego rodzaju sprzętem medycznym, odzieżą i pościelą medyczną jednorazowego użytku. Działalność ta ciągle się rozwija i poszerza o nowe asortymenty wyrobów medycznych. Magazyn Główny mieści się w Dąbrowie. W roku 2006 uruchomiona została w Zakładzie produkcyjnym w Dąbrowie nowa produkcja – pościeli medycznej jednorazowego użytku z włókniny polipropylenowej.
© POL - GUM. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja:xxx.pl